لزوم حضور نويسندگان در راهپيمايي روز قدس براي حمايت از مردم غزه

لزوم حضور نویسندگان در راهپیمایی روز قدس برای حمایت از مردم غزه

 

نویسنده کتاب «او یک فرشته بود» با متهم کردن «یونیسف» به عنوان سازمان موظف به حمایت از حقوق کودکان جهان در عدم حمایت از حقوق کودکان غزه، گفت: نویسندگان با حضور در راهپیمایی روز قدس احساسات خود را نسبت به وقایع اخیر غزه نشان دهند .

 خبرگزاری فارس: لزوم حضور نویسندگان در راهپیمایی روز قدس برای حمایت از مردم غزه

 

ناصر نادری، نویسنده ادبیات کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس با متهم کردن سازمان حقوق بشر به عدم دفاع از مردم و به ویژه کودکان مظلوم غزه، اظهار داشت: معتقدم در جریان قدس باید همه جریانات نظیر نویسندگان و هنرمندان در صحنه حضور یافته و به نوعی احساس و دیدگاه خودشان را نسبت به واقعه اخیر غزه بروز دهند .

 

وی اضافه کرد: دقایقی پیش رسانه ملی تصاویری را از منطقه شجاعیه واقع در غزه را برای مردم به تصویر کشیده بود که این تصاویر بسیار تکان‌دهنده و وحشیانه به نظر می‌رسید به گونه‌ای که واقعاً گاهی اوقات از اینکه می‌بینم همنوعانمان با همنوع خود چه ظلم‌هایی می‌کنند، شرمنده می‌شوم .

 

نادری ادامه داد: رفتار‌های رژیم صهیونیسم با هیچ منطقی  سازوکار نیست اما متأسفانه دنیا در برابر این بداخلاقی‌ها سکوت کرده و حتی مدعیان حقوق بشر در برابر این مسائل و بی‌رحمی‌ها، سکوت می‌کنند و در این فاجعه شریک هستند که باید پاسخگو باشند .

 

وی افزود برخی از مراکز همانند «یونیسف» باید در برابر این موضوع قد علم می‌کرد، اما نکرد. ای کاش امکان این بود که همه مردم می‌توانستند از مردم غزه و به ویژه کودکان و نوجوانان غزه حمایت کنند چراکه متأسفانه طبق گفته رسانه‌ها یک چهارم شهدای غزه، کودکانش هستند .

 

به گفته نادری، محال است انسانی تصاویر نا به‌هنجار و وحشت‌آور کودکان غزه را ببیند و دل پریشان نشود .

 

نویسنده کتاب «او یک فرشته بود» گفت: اگر سازمان ملل متحد به وحشی‌گری صهیونیسم پاسخی نمی‌دهد به خاطر جریانات سیاسی است اما برخی از مراکزی مثل یونیسف که موظف به حمایت از حقوق کودکان در جهان هستند نباید در برابر این قضیه سکوت می‌کرد چراکه هم‌اکنون با بدترین شکل انسانی به مردم و کودکان غزه ظلم می‌شود به همین منظور حداقل کاری که یونیسف می‌توانست انجام دهد، موضع‌گیری و محکوم کردن عملکرد رژیم صهیونیسم در غزه بود، که متأسفانه این کار هم صورت نگرفت .